Pojištění proti pokutám sv. Kryštof

Autor článku lucije 0 komentářů


Pojištění je spousty druhů a každá pojišťovna se chce dostat na trh s nějakou novinkou. To se povedlo pojišťovně Slávia, která se jako jediný pojišťovna může chlubit novým produktem – pojištěním proti pokutám.
Pojišťovna ho trefně pojmenovala pojištění Kryštof, jelikož sv. Kryštof je patronem všech řidičů.
Pojištění proti pokutám sv. Kryštof má takové dva hlavní proudy pojištění. Tím prvním je nahrazení pokut udělených v přestupkovém řízení. Netýká se blokových pokut a pojištěnec smí uplatňovat nárok pouze na pokuty udělené v souvislosti s řízením motorového vozidla.
Takovým tím druhým proudem je zmírnění následků po odebrání řidičského průkazu po nasbírání 12 bodů, z čehož min. 6 jich musí pojištěnec nasbírat v době pojištění. Náhrada neplatí, pokud byl řidičský průkaz odebrán po závažném dopravním přestupku.

Pojišťovna Slávia nabízí pro pojištění proti pokutám dvě varianty.
Tou první je Ekonomik-je to běžná varianta, klient ji získá k povinnému ručení na rok zdarma, limit pojistného plnění je 100 000 Kč při udělení pokuty a 100 Kč denně při odebrání řidičského průkazu.
Druhá varianta je Profesionál-zvýšený limit plnění na 500 000 Kč, po odebrání řidičského průkazu bude vyplaceno (podle výše zvolené částky) až 500 Kč.

Někomu by se mohlo zdát, že pojištěním proti pokutám sv. Kryštof chce pojišťovna Slávia chránit ty nebezpečné řidiče. Pojišťovna však prohlásila, že „v žádném případě nehodlá podporovat piráty silnic a nezodpovědné řidiče. Pojištění Kryštof se nevztahuje na úmyslně spáchané přestupky, trestné činy, a přestupky spáchané pod vlivem alkoholu (0,3 promile) nebo jiné návykové látky. Nárok na pojistné plnění také nevzniká v případě, že je pokuta udělena za jednání, které není sankcionováno odebráním bodů.“

Samozřejmě nejsnadnější cesta ke sjednání pojištění proti pokutám je pomocí internetu, kde přímo na stránkách pojišťovny Slávia naleznete online možnost ke sjednání pojištění. Pokud dáváte ale přednost přímému jednání, zastavte se na jakékoliv pobočce pojišťovny. Seznam míst, kde pobočky najdete, naleznete též na internetových stránkách pojišťovny.

Zatím zde nejsou komentáře, prosím zanechte Váš názor !
Přidat komentář

Jméno

Email

WWW

Předchozí článek
«
Následující článek
»